Den ptactva 1. dubna 2017

Den ptactva 1. dubna 2017

1. dubna byl Mezinárodní den ptáků

V tuto dobu jsme byli v Ostravě a tak jsme rádi navštívili akci, kterou k ptačímu dni organizovala ZOO Ostrava.

V 10:00 jsme se setkali u Pavilónu opic s ostatními nadšenci a místními ornitology. Ukázali nám, že jedni z nejkrásnějších ptáků v celé ZOO se ukrývají v nedalekých keřích. Na místě nám ornitologové ukázali, jak se odchytávají pro kroužkování a kroužkují zpěvní ptáci. Odborníci si s námi trochu pohráli a tak po nás chtěli, abychom určovali jednotlivé druhy ptáčků :). Někteří z nás měli trochu mezery ... ;). Ono poznat takového šoupálka není úplně jednoduché, protože ho každý den nezahlédnete.

Díky kroužkování jsme mohli úplně z blízka pozorovat jarní nádherné probarevení samečků sýkorek, pěnkav, vrabců. Na několik desítek centimetrů jsme viděli i červenku a zmíněného šoupálka.

V Ostravě nám ukázali ptačí budky, které mají rozvěšené po ZOO. Mohli jsme se i podívat na rozdíly stavby hnízda sýkorky a vrabčáka. Při následné procházce jsme viděli strakapoudy, dlaska, holuby, sýkorky a kachny.

Přišel se na nás podívat páv :).

Pokud jsme dobře sledovali ostatní účastníky akce (více jsme sledovali ptáky) všichni jsme byli velmi spokojení. Atmosféra byla uvolněná přátelská, jak se na krásný víkendový jarní den sluší.

Těšíme se na další akce a vřele Vám je doporučujeme! Litujeme, že nejsme Ostravě trochu blíže, protože tamější ZOO je super!!!

Related Posts:

Odpovědět

Všechny položky je třeba vyplnit

Blog Search

Blog Categories

Popular Articles

Tags Post